Neděle
21. 01. 2018

Archiv

 

 

 

 

Naše filmy v Indii !

Šest z našich krátkých filmů pro neslyšící děti se  promítalo na 20. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti „Zlatý slon – The Golden Elephant“, který se konal 8. - 14. listopadu 2017 v indickém Hajdarábádu. 

www_festival.jpg 

 

Kroužek 2017 - 2018

15. výročí založení našeho kroužku jsme oslavili návštěvou EkoCentra Brno - Písečník. V kouzelném prostředí staré kolonie stranou městského ruchu jsme si prohlédli starodávný domeček vybavený věcmi z dob našich předků, zrakem, hmatem a čichem jsme prozkoumali bylinkovou zahrádku, zahráli jsme si Cvrčka a nakonec jsme si při posezení kolem ohně pochutnali na místních specialitách v podobě medových placek a domácí limonády. V listopadu jsme měli na programu pokusy na téma "pohyb" a "těžiště". V prosinci jsme přispěli k předvánoční atmosféře výrobou úžasných voňavých levandulových a pomerančových mýdel v dárkovém balení. Kroužek v novém roce 2018 jsme zahájili pokusy s kouzelnými bublinkami.

Letos do kroužku chodí: Kuba, Laura, Nela, Ondra, Šárka a nováček Rút.

Fotky z akcí máme ve Fotogalerii.


Benefiční akce World of Beauty and Spa - děkujeme !

Už neuvěřitelných 15 let, tedy od samotného zahájení naší činnosti, nás podporuje společnost Expobeauty Prague. Pravidelně dvakrát ročně, vždy v rámci jarních a podzimních veletrhů World of Beauty and Spa, zde pro nás bez nároku na honorář vystupují skvělí zpěváci a zpěvačky. Pro nás to znamená propagaci a finanční příspěvek na naši činnost, zejména na provoz mimoškolního dramatického kroužku pro neslyšící děti, kterým od roku 2002 prošly už desítky dětí. Tento úžasný kontakt zprostředkoval Pavel Veselý se svou agenturou RePa COMPANY a již patnáct let pro nás tuto benefiční akci neúnavně organizuje. Této dlouhodobé spolupráce a podpory si nesmírně váží a všem co nejsrdečněji děkují Anna Kabátová Jurášová, vedoucí lektorka kroužku a Helena Burianová, předsedkyně Labyrintu Brno.

Letos v září pro nás vystoupila Ilona Maňasová...

_WorldofBeauty_amp_Spa_RePaCOMPANY_IlonaManasova_Labyrint_Brno__10_.JPG ... a Markéta Martiníková:

_WorldofBeauty_amp_Spa_RePaCOMPANY_MarketaMartinikova_LabyrintBrno__10_.JPG Foto: Renáta Lucková

 

 


Výroční zpráva 2016

Výroční zpráva za rok 2016 je zde: vyrocni_zprava_2016.pdf vyrocni_zprava_2016.pdf (387,87 KB)


Cesta příběhů

Od 1. listopadu 2016 realizujeme projekt Cesta příběhů spolufinancovaný EU v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Cílem projektu je podpořit čtenářskou gramotnost žáků a žákyň ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí s využitím postupů a metod, které respektují jejich speciální vzdělávací potřeby. Obsahem mimoškolní práce s romskými žáky a žákyněmi z 10 škol a školských zařízení v 7 krajích ČR bude předčítání vybrané beletrie a atraktivní doprovodný program, jehož cílem bude kromě prezentace literárních příběhů především motivace cílové skupiny a získání a udržení jejího zájmu. Projekt potrvá do 31. října 2019. Partnerem projektu je Celé Česko čte dětem o.p.s.

Do projektu jsou zapojeny školy ve městech Bohumín, Brno, Bruntál, Jihlava, Karviná, Prostějov, Přerov, Valašské Meziříčí a Vysoké Mýto a dětský domov Tisá.

Pro více informací o průběhu projektu klikněte na název článku.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg 


Kroužek 2016 - 2017

Mimoškolní kroužek vedeme bez přerušení od roku 2002. Chodí do něj už několikátá generace dětí a naše první kroužkové děti jsou dnes už mladí dospělí :-) V letošním roce jsou na programu pohybové a komunikační hry, pokusy, legrácky, kouzla, triky a hlavolamy. Tématem první lekce 20. října 2016 byl magnetismus. V listopadu jsme vyráběli kouzelné káči a v prosinci jsme navštívili čajovnu, kde jsme se věnovali pozorování kvetoucího čaje a pokusům se šiškami ve vodě. V lednu 2017 byla na programu kouzla s ledovými kostkami, v únoru jsme dělali pokusy se statickou elektřinou a v březnu pokusy na téma zvuk. V dubnu jsme navštívili výstavu optických klamů Klamárium v centru Vida. V květnu jsme připravili pokusy na téma strvačnost. Letošní kroužek jsme uzavřeli hrátkami s vodou v bazéncích a fontánách městských parků v Brně :-) Fotky naleznete jako obvykle ve fotogalerii. 

IMG_1167.JPG 

 


Závěrečné shrnutí projektu LIV

Závěrečné shrnutí projektu LIV je zde: Zaverecne_shrnuti_projektu.pdf Zaverecne_shrnuti_projektu.pdf (518,19 KB)

Příručka o domácím násilí je ke stažení zde: Domaci_nasili_brozura.pdf Domaci_nasili_brozura.pdf (584,99 KB)

Film Mluvící uši najdete zde:

 https://youtu.be/KtKpSUA7NKQ

osf_praha_cz.png   norway_grants.png


Výroční zpráva 2015

Výroční zpráva za rok 2015 je zde: vyrocni_zprava_2015.pdf vyrocni_zprava_2015.pdf (384,28 KB)


Tisková zpráva k premiéře filmu Mluvící uši

Tisková zpráva je zde: film_mluvici_usi_tiskova_zprava.pdf film_mluvici_usi_tiskova_zprava.pdf (661,68 KB)

DSC_0678.JPG 


Pozvánka na premiéru

A4_pozvanka_fin.jpg

Projekt LIV v Tallinnu

26. listopadu 2015 prezentovala režisérka Zuzana Dubová náš projekt LIV - prevence domácího násilí u sluchově postižené mládeže na konferenci "Good practice sharing seminar tackling gender based violence through education" v Tallinnu, Estonsko. Zúčastnila se také konference proti domácímu násilí v Estonském parlamentu při příležitosti Dne proti domácímu násilí (Day for the Elimination of Violence against Women).

TSWA3591.jpg 

 

 

 


Příručka o domácím násilí

Příručka o domácím násilí, vhodná ke čtení nebo k převyprávění v českém znakovém jazyce, byla vytvořena v rámci projektu LIV – prevence domácího násilí u sluchově postižené mládeže. Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Příručka je ke stažení zde: Domaci_nasili_brozura.pdf Domaci_nasili_brozura.pdf (584,99 KB)

osf_praha_cz_2.png 

norway_grants.png
 

               

 


Kroužek 2015 - 2016

Také v letošním školním roce se koná náš tradiční mimoškolní kroužek. V listopadu 2015 jsme navštívili kavárnu neslyšících U Žambocha v Brně. V prosinci 2015 jsme si vyzdobili stánek na jarmarku neziskovek na nádvoří Staré radnice.V lednu 2016 jsme navštívili Dům rytířských ctností v Brně - Starém Lískovci. V únoru jsme skákali na trampolínách v Jumpparku. V březnu jsme natáčeli animovaný film s kuličkami z plastelíny pod vedením naší režisérky Zuzky. V dubnu jsme se vydali k řece Svitavě, vyrobili jsme si Morany z klacíků a ty jsme potom poslali po vodě. V květnu jsme navštívili arboretum Mendelovy univerzity a v červnu zvířecí útulek InterpesPenzion v Brně na Kociánce. Mají tu malé i velké pejsky, kočky, kozy, slepice, prasátko, krávu i koně! 

Fotky jsou ve fotogalerii.

P2020109.JPG 


Podpořte nás na GIVT.CZ !

GIVT_banner_square.png

Výroční zpráva 2014

Výroční zpráva za rok 2014 je zde: vyrocni_zprava_2014.pdf vyrocni_zprava_2014.pdf (2,78 MB)


 

 

 

Mimoškolní vzdělávání neslyšících dětí. Výchova filmem, dramatická výchova. Vzdělávací projekty.

Podívejte se také na naši stránku www.filmyproneslysicideti.cz

Za podporu v roce 2017 děkujeme:

  • Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
  • Expobeauty Prague, s.r.o.
  • Patricia Jakešová a Zbyněk Zdražil
GIVT_banner_square.png